W duchu nowoczesności

2019-05-16 | 09:00

Przez 15 lat swojej działalności GEO-KAT przyczynił się do zmiany i rozbudowy wielu galerii handlowych w całym kraju. Dziś, dzięki kompleksowej ofercie i terminowym realizacjom firma zdobywa kolejne kontrakty zagraniczne. GEO-KAT odważnie porusza się po meandrach zagranicznych przepisów i wymagań inwestorskich. Jacek Bielecki, Prezes firmy GEO-KAT Sp. z o.o., podkreśla, że choć nie ma dwóch takich samych inwestycji, to razem z zespołem w każdą wkłada tyle samo zaangażowania i energii.

GEO-KAT to firma obecna na rynku już od ponad 15 lat. Jak na przestrzeni tego czasu zmieniało się Państwa przedsiębiorstwo i branża, w której działacie?

Można śmiało powiedzieć, że lata świetlne dzielą nas od czasów, kiedy zaczynaliśmy działalność. Praktycznie wszystkie aspekty naszej pracy uległy zmianie, począwszy od technologii, która znacznie ewoluowała, poprzez wymagania naszych Klientów, które przybrały formę ścisłych i precyzyjnych zapisów. Zarówno firma, jak i branża uległy znacznym modyfikacjom na przestrzeni lat. Zaczynaliśmy jako biuro projektowe, które śledząc ówczesne trendy i nowości, przeistaczało się w przedsiębiorstwo oferujące swoim Klientom pełen cykl projektowy, od tworzenia dokumentacji, poprzez wykonanie i uruchomienie szeroko rozumianych instalacji elektrycznych i niskoprądowych, na serwisie i przeglądach kończąc. Nasza branża również uległa znacznym transformacjom. Ewoluowały: sprzęt, oprogramowanie, terminologia, wymagania, jak i zaangażowanie pracownika w wykonywaną pracę.

15 lat działalności to również liczne projekty.

Zgadza się. Każda nowa realizacja otwierała nam drzwi do kolejnych projektów, m.in. wyjątkowe ze względu na połączenie różnorodnych funkcji użytkowych Złote Tarasy w Warszawie czy Sky Tower we Wrocławiu z częścią handlową, przebudowa food court’u tak lubianej przez warszawiaków Galerii Mokotów wraz z jej rozbudową czy retrofit galerii w Białymstoku.

Czy któryś z projektów zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Tak, jesteśmy szczególnie dumni z Domu poza Domem Fundacji Ronalda McDonalda w Krakowie. Ten projekt, wykonany pro publico bono, pokazał niezwykłą solidarność branży budowlanej. W tym miejscu wymieniłbym także realizację projektu firmy Ghelamco Warsaw Spire, uznanego za najlepszą na świecie inwestycję biurową, która zmieniła oblicze warszawskiej Woli, jak również projekt i realizację Galerii Wroclavia, jednej z najpiękniejszych galerii w Europie. Takie projekty rozbudzają nasz apetyt i stawiają poprzeczkę tak wysoko, że patrząc w przyszłość i myśląc o rozwoju firmy, jesteśmy pełni optymizmu i chęci do pracy.

Z jakiej dokładnie oferty mogą skorzystać właściciele i zarządcy nieruchomości handlowych w Polsce w kontekście Państwa firmy?

Pewnie niektórzy z Państwa dopiero z tego tekstu dowiedzą się, że ponad 15 lat temu GEO-KAT zaczynał jako sześcioosobowa firma projektowa, a zdarzało się, że część zleconych prac wykonywaliśmy wraz z moim wspólnikiem Grzegorzem Tratkiewiczem własnoręcznie. Obecnie firma świadczy pełen zakres usług w branży elektrycznej, niskoprądowej wraz z automatyką budynkową. Ściśle współpracujemy z inwestorami i biurami projektowymi już na wczesnym etapie inwestycyjnym, poszukując najciekawszych i najbardziej optymalnych rozwiązań. Skutkiem tego jest konkurencyjny i nowoczesny projekt, zachowujący pełną funkcjonalność, innowacyjność oraz efektywność energetyczną. Dział Realizacji posiada niezwykle zaawansowany system project managementu, umożliwiający płynne prowadzenie procesu inwestycyjnego oraz kompleksową koordynację międzybranżową. Następnie, w końcowej fazie realizacji włączany jest w projekt zespół Działu Serwisu, który działa na terenie całego kraju. Składa się on z zespołów zadaniowych pracujących w systemie trzyzmianowym, reagujących na zgłoszenie przez 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Wspomnieć należy również o projektach związanych z rozbudową czy wymianą (tzw. retrofitach) istniejących systemów. By zapewnić naszym Klientom usługi na jeszcze wyższym poziomie, w bieżącym roku utworzyliśmy dedykowaną spółkę STATERA, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz. Posiadamy własny zespół architektów, dekoratorów oraz zespoły wykonawcze.

GEO-KAT świadczy zatem pełen zakres usług?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz bardziej wymagające realizacje wymuszają wysoką skuteczność działania, nasza firma może pochwalić się tym, co nasi Zleceniodawcy cenią ponad wszystko – kompleksową ofertą i terminowym oddawaniem projektów. Krótko mówiąc, dobrze wykonana praca skutkuje długofalową współpracą z naszymi Klientami w ramach kolejnych inwestycji.

Początki firmy to lokalna działalność, dziś obejmuje już nie tylko cały kraj.

To prawda. Dynamiczny rozwój naszej firmy odzwierciedla ewolucję, której doświadcza Warszawa i cały kraj. W ostatniej dekadzie GEO-KAT działa na terenie całej Polski i zawsze miał szczęście do realizowania ciekawych i prestiżowych inwestycji. Wspomnijmy tu chociażby galerie handlowe we Wrocławiu, Krośnie, Katowicach czy Białymstoku.

Państwa zasięg działania obejmuje także rynki zagraniczne. Gdzie dokładnie jesteście Państwo obecni?

Rynek zagraniczny szeroko otwiera się na firmy z Polski, pojawia się coraz więcej przetargów, do których zapraszane są firmy rodzime. Wynika to w dużej mierze z powszechnej opinii o polskim pracowniku. Nasza rzetelność i pełne skupienie na wykonywanych obowiązkach obiegły świat. Firma GEO-KAT odważnie porusza się po meandrach zagranicznych przepisów i wymagań inwestorskich. Działamy na terenie całej Polski, ale nasi Klienci zapraszają nas do swoich zagranicznych inwestycji. Jesteśmy w trakcie finalizowania negocjacji na rynku niemieckim i litewskim. Planujemy także w niedalekiej przyszłości swoją obecność na rynkach skandynawskich i państw bałkańskich.

Czym podyktowana jest Państwa strategia ekspansji oraz wybór kolejnych rynków?

Jesteśmy zainteresowani świadomą i przemyślaną ekspansją na kolejne rynki, które pozwolą na dalszy rozwój naszej firmy.

Które elementy działalności GEO-KAT mają największy wpływ na budowanie przewagi konkurencyjnej Państwa firmy na lokalnych rynkach?

Przede wszystkim zespół. Stworzyliśmy firmę składającą się z ciekawych świata ludzi, entuzjastycznie reagujących na wszelkie nowinki technologiczne i o otwartych umysłach. Nasi specjaliści wyróżniają się dogłębną znajomością rynku branżowego oraz tak rzadko spotykaną intuicją techniczną. W naszych szeregach jest wielu inżynierów od „zadań specjalnych”, którzy niejednokrotnie służyli nieocenionym wsparciem naszym Klientom. Często też działamy na granicy intuicji, by móc zrozumieć potrzeby naszych Kontrahentów i odpowiednio zareagować. Tutaj nieocenioną pomoc stanowi szerokie doświadczenie i wiedza naszych specjalistów. Dzięki temu zdobyliśmy zaufanie, jakim nas obdarzają inwestorzy i to sprawia, że bierzemy udział w najbardziej wymagających i nowatorskich projektach w Polsce. Jak pokazuje nasze portfolio, nie boimy się trudnych i nowatorskich projektów i bardzo często jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o nowe i nietypowe rozwiązania. Możemy poszczycić się wieloletnią dobrą współpracą z najlepszymi dostawcami rozwiązań budynkowych i wspólnie z nimi budujemy zintegrowane rozwiązania, tworzone każdorazowo na potrzeby Klientów.

Kim są ludzie pracujący w GEO-KAT?

To projektanci, instalatorzy, PM, inżynierowie serwisujący, osoby z doświadczeniem, ale też absolwenci szkół wnoszący powiew świeżości i otwarty umysł. W naszej firmie nie ma osób przypadkowych, część zespołu pracuje z nami od początku istnienia firmy. Równie istotne, co referencje, jest wspólne wyznawanie wartości, takie jak: uczciwość, rzetelność, terminowość.

Jakie założenia przyjmujecie Państwo w doborze specjalistów na określone stanowiska?

Proces rekrutacji jest dość złożony. Podczas procesu rekrutacyjnego zwracamy szczególną uwagę na postawę proaktywną oraz chęć doskonalenia umiejętności. Sprawdzamy wiedzę i umiejętności praktyczne kandydatów, ale najważniejsza jest rozmowa, którą przeprowadzamy wraz z Grzegorzem. Istotnym aspektem doboru są również zainteresowania naszych kandydatów i ich osiągnięcia pozazawodowe.

Na jakie korzyści mogą liczyć potencjalni Klienci przy współpracy z Państwem?

Przede wszystkim, wysoka jakość i terminowość realizacji inwestycji. W naszej dotychczasowej historii firma nigdy nie została obciążona karami umownymi z tytułu wadliwego bądź nieterminowego wykonania usługi. Do każdego projektu podchodzimy rzetelnie i fachowo. Od początku realizacji inwestycji stawiamy sobie za cel tworzyć w duchu nowoczesności. Nadrzędnym celem GEO-KAT jest zawsze dostarczenie produktów i usług na najwyższym poziomie. Świadczą o tym najlepiej wieloletnie umowy serwisowe z naszymi Klientami.

Z drugiej strony – czego Państwo oczekujecie od partnerów biznesowych w ramach realizacji wspólnych przedsięwzięć?

Oczekujemy dokładnie tego samego, co sami oferujemy. Partnerskiej współpracy i rzetelności w oparciu o wysokie standardy. Uważam, że zaufanie i dobra komunikacja jest podstawą każdego dobrze przeprowadzonego kontraktu.

W jaki sposób nowoczesne technologie wykorzystywane są przez Państwa firmę?

Dzisiejsze projekty realizowane są w bardzo krótkim czasie przy jednoczesnym wysokim stopniu złożoności, stają się coraz bardziej interdyscyplinarne i wymagają dokładnej koordynacji, aby zapewnić sprawny proces inwestycyjny. W naszej firmie pracujemy w oparciu o najnowocześniejsze narzędzia projektowe, włączając w to BIM czy Primavera do zarządzania projektem. Dobrze skoordynowany projekt na wczesnym etapie inwestycji to ponad połowa sukcesu przy jego realizacji. Dobra koordynacja pozwala nam uniknąć dodatkowych wycen, daje nam możliwość optymalizacji rozwiązań i pozwala w konsekwencji uzyskać najlepszą cenę.

Która z dotychczasowych realizacji stanowiła dla GEO-KAT szczególne wyzwanie? Z których jesteście także Państwo szczególnie dumni?

Każdy, kto zna branżę budowlaną, wie doskonale, że nie ma dwóch takich samych inwestycji, ale w każdą wkłada się tyle samo zaangażowania i energii. Jak wcześniej wspomniałem, GEO-KAT był i jest obecny podczas tworzenia najbardziej rozpoznawalnych inwestycji na rynku warszawskim. Wspominałem Złote Tarasy i tak doceniony na świecie Warsaw Spire, ale największym wyzwaniem była dla nas realizacja Galerii Wroclavia. Nie tylko dlatego, że obaj z Grzegorzem niejednokrotnie podczas trwania budowy musieliśmy zakasać rękawy i wspomóc nasz zespół, ale ze względu na złożoność projektu i zastosowanie w nim najnowocześniejszych technologii.

Jakie są Państwa plany rozwoju?

Cieszy mnie dynamiczny rozwój rynku galerii handlowych w Polsce i obecność naszej firmy, już nie kilkuosobowej, ale doświadczonej organizacji, która może zapewnić kompleksową obsługę nie tylko na etapie projektowania, realizacji, ale również serwisu i dalszych modernizacji. GEO-KAT przyczynił się do zmiany i rozbudowy wielu galerii handlowych w całym kraju. Galeria Mokotów czy wspomniana Wroclavia są obiektami, które ze względu na najwyższe standardy będą wyznaczały kierunek rozwoju galerii handlowych. Mam nadzieję, że GEO-KAT będzie w tym uczestniczył.

od lewej: Jacek Bielecki, Prezes Zarządu i Grzegorz Tratkiewicz, Wiceprezes Zarządu GEO-KAT Sp. z o. o.

Tagi: GEO-KAT Jacek Bielecki
Oceń artykuł:

Źródło: GEO-KAT

Zobacz także

W duchu nowoczesności

Polityka Prywatności
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 17. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.