Jakość, funkcjonalność i estetyka

2024-04-22 | 08:00

Marka Ratyński Design & Build współpracuje od lat z wieloma polskimi brandami, w różnych segmentach produktowych, których salony zazwyczaj nie przekraczają powierzchni 300-400 mkw., oferując wsparcie i doświadczenie w projektowaniu powierzchni użytkowych. Jak podkreśla Mariusz Ratyński, Dyrektor Zarządzający Ratyński Design & Build - naszym priorytetem jest zapewnienie, że finalny projekt będzie nie tylko wizualnie atrakcyjny, ale przede wszystkim zgodny z celami biznesowymi klienta.


Jakie są główne cele i wartości, które kierują Państwa firmą w dziedzinie projektowania i aranżacji przestrzeni sklepów?

Naszym głównym celem jest dostarczanie usług na najwyższym poziomie, z naciskiem na jakość, funkcjonalność i estetykę. Wartości, które nami kierują to przede wszystkim zrozumienie i realizacja indywidualnych potrzeb każdego klienta, tworzenie przestrzeni, które są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale również optymalnie wykorzystują dostępną powierzchnię i przyciągają klientów. Kładziemy duży nacisk na budowanie długotrwałych relacji z klientami, opartych na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu.

Co dokładnie wchodzi w skład Państwa oferty? Na co mogą liczyć inwestorzy myślący o otwarciach kolejnych punktów handlowych?

Oferujemy kompleksowe usługi fit-out, które obejmują projektowanie, wykonawstwo oraz zarządzanie projektem. Inwestorzy mogą liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji, począwszy od koncepcji i projektowania, aż po wykonanie i nadzór nad realizacją. Dzięki naszemu doświadczeniu i zrozumieniu branży handlowej jesteśmy w stanie dostosować się do specyficznych potrzeb i wymagań każdego klienta.

W których branżach macie Państwo największe doświadczenie w zakresie projektowania sklepów? Czy któreś obszary są bardziej lub mniej wymagające? Czy można dokonać jakiejś segmentacji?

Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu powierzchni użytkowych w różnych branżach, w tym m.in. odzież, biżuteria, gastronomia czy zdrowie. Każda branża ma swoje unikalne oczekiwania i zasady, co czyni niektóre z nich bardziej wymagającymi. Na przykład placówki medyczne czy apteki, ale również restauracje, wymagają uwzględnienia m.in. rygorystycznych przepisów sanitarno-higienicznych już na etapie projektowania. Segmentacja naszej działalności odbywa się na podstawie specyfikacji branżowej i indywidualnych potrzeb klientów. Naszym celem jest dostarczenie projektów, które są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale także spełniają wszystkie wymagania funkcjonalne i prawne.

Jakie kroki Państwa firma podejmuje, aby zrozumieć unikalne potrzeby i cele każdego klienta przed przystąpieniem do projektowania przestrzeni sklepowej?

Każdorazowo przeprowadzamy szczegółową analizę ich oczekiwań i celów biznesowych. Rozmawiamy z klientami, aby poznać ich wizję i potrzeby, przeprowadzamy analizę rynku i konkurencji oraz bierzemy pod uwagę specyfikę lokalizacji. Naszym priorytetem jest zapewnienie, że finalny projekt będzie nie tylko wizualnie atrakcyjny, ale przede wszystkim zgodny z celami biznesowymi klienta.

Jakie nowoczesne technologie i narzędzia wykorzystywane są przez Państwa w procesie projektowania i aranżacji wnętrz sklepowych?

Stosujemy najnowsze technologie i narzędzia, aby nasze projekty były innowacyjne i spełniały oczekiwania klientów. Wykorzystujemy m.in. specjalistyczne oprogramowanie do projektowania 3D, które pozwala na dokładną wizualizację projektów oraz technologie VR (Virtual Reality), aby nasi klienci mogli zobaczyć i doświadczyć przestrzeni przed jej realizacją. Stale śledzimy nowe trendy i innowacje technologiczne, aby nasze projekty były zawsze na najwyższym poziomie i odpowiadały na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku.

W jaki sposób nadzorujecie Państwo prace nad realizacją projektu? Jak współpraca przebiega w praktyce? Czy system działań jest bardziej sztywny, czy preferowana jest pewna elastyczność?

W Ratyński Design & Build nadzór nad realizacją projektu łączymy sprawdzony schemat działań z niezbędną elastycznością, aby dostosować się do specyficznych wymagań projektu. Każda inwestycja ma dedykowanego koordynatora, który odpowiada za sprawne zarządzanie procesem inwestycyjnym, a także za stałą komunikację z klientem. Staramy się być elastyczni i reagować na zmieniające się potrzeby klientów, jednocześnie utrzymując rygor i jakość naszych usług.

Jakie jest Wasze podejście do zrównoważonego projektowania i jakie macie doświadczenie we wdrażaniu ekologicznych rozwiązań w sklepach?

W miarę możliwości stawiamy na ekologiczne rozwiązania, które minimalizują wpływ na środowisko, jednocześnie zachowując wysoką jakość naszych usług i dostarczanych rozwiązań. W naszej praktyce stosujemy materiały przyjazne dla środowiska, energooszczędne systemy oświetleniowe oraz inne innowacyjne technologie, które wspierają zrównoważony rozwój.

Jakie aspekty kultury marki uwzględniane są podczas projektowania przestrzeni sklepowej, aby skutecznie komunikować wartości firmy klientom?

W Ratyński Design & Build dużą wagę przywiązujemy do zrozumienia i odzwierciedlenia kultury marki naszych klientów w projektowaniu sklepów. Priorytetem jest stworzenie przestrzeni, która nie tylko estetycznie, ale i funkcjonalnie oddaje charakter i wartości danej marki. Dążymy do tego, aby każdy element designu - od wyboru materiałów po szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne - współgrał z identyfikacją wizualną marki, tworząc spójny i angażujący obraz dla klientów.

Na jakie główne wyzwania napotykacie Państwo podczas realizacji zleceń i jak radzicie sobie z ewentualnymi problemami, które mogą się pojawić w trakcie realizacji projektu?

Najczęściej spotykanymi wyzwaniami są ograniczenia czasowe i budżetowe, a także nieprzewidziane sytuacje, które mogą pojawić się podczas realizacji projektu. Dzięki naszemu doświadczeniu i elastycznemu podejściu jesteśmy w stanie efektywnie reagować na takie okoliczności. Zawsze staramy się znaleźć optymalne rozwiązania, które zadowolą naszych klientów, jednocześnie nie wpływając negatywnie na końcową jakość usługi czy produktu.

Jakie trendy w projektowaniu sklepów można zauważyć obecnie na rynku i jak Ratyński Design & Build dostosowuje swoje podejście do tych trendów?

Pośród rynkowych trendów obserwujemy przede wszystkim personalizację, wykorzystanie nowoczesnych technologii, zrównoważony rozwój oraz tworzenie przestrzeni, które angażują klientów na wielu poziomach. W Ratyński Design & Build dostosowujemy nasze podejście do tych trendów, implementując innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na zmieniające się oczekiwania klientów i rynku. Stawiamy na projektowanie przestrzeni, które są nie tylko estetycznie przyjemne, ale także funkcjonalne, ekologiczne i technologicznie zaawansowane.

Jakie strategie dominują w kontekście doboru światła, kolorów i układu przestrzennego w celu stworzenia atrakcyjnej i funkcjonalnej przestrzeni sklepowej?

Koncentrujemy się na tworzeniu atrakcyjnych, funkcjonalnych i komfortowych przestrzeni, które zachęcają klientów do dłuższego przebywania i interakcji z produktami. Dominujące strategie obejmują inteligentne wykorzystanie światła, aby podkreślić kluczowe obszary i produkty, zastosowanie spójnej palety kolorystycznej, która odzwierciedla markę oraz przemyślany układ przestrzenny, który umożliwia łatwą nawigację i interakcję z towarem.

Jakie rodzaje sklepów są dla Państwa najbardziej satysfakcjonujące do projektowania, i dlaczego?

Największą satysfakcję przynoszą nam projekty, które pozwalają na pełne wyrażenie kreatywności i innowacyjności. Szczególnie cenne są dla nas te sklepy, które stawiają wyjątkowe wymagania, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Projekty, które wymagają indywidualnego podejścia i dostosowania do unikalnych potrzeb marki, dają nam możliwość wykazania się i przekroczenia standardowych rozwiązań. To właśnie w takich projektach możemy w pełni wykorzystać nasze doświadczenie i umiejętności, tworząc przestrzenie, które nie tylko są piękne, ale również efektywnie wspierają działalność naszych klientów.

Jakie są Państwa oczekiwania wobec klientów podczas współpracy i które aspekty oraz informacje są kluczowe dla osiągnięcia wspólnego sukcesu?

Nasze oczekiwania wobec klientów koncentrują się na klarowności ich wizji i otwartości na współpracę. Kluczowe jest, aby klient dostarczył nam pełny obraz swoich oczekiwań, celów biznesowych i kultury marki. To pozwala nam tworzyć przestrzenie, które są nie tylko estetycznie dopracowane, ale również funkcjonalne i odzwierciedlające charakter marki. Współpraca oparta na wzajemnym zaufaniu i transparentnej komunikacji jest fundamentem osiągnięcia wspólnego sukcesu.

Jakie są Państwa metody oceny efektywności projektu po zakończeniu jego realizacji? Czy robicie jakieś badania, wprowadzacie udoskonalenia, tworzycie nowe strategie, etc. - na podstawie uzyskanej informacji zwrotnej?

Ocena efektywności projektu następuje poprzez analizę informacji zwrotnej od klientów oraz obserwację funkcjonowania przestrzeni w praktyce. Stale monitorujemy, jak nasze rozwiązania wpływają na doświadczenie użytkowników i wydajność biznesową klienta. Na podstawie tej analizy wprowadzamy niezbędne udoskonalenia i dostosowujemy nasze strategie. Dążymy do ciągłego rozwoju i innowacji, aby nasze rozwiązania były zawsze na najwyższym poziomie.

Jak wyglądają Państwa plany i cele na najbliższe lata, a przynajmniej rok 2024?

Na rok 2024 i kolejne lata nasze plany skupiają się na dalszym rozwoju i doskonaleniu naszej oferty. Priorytetem jest dla nas wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i technologii, które umożliwią jeszcze lepsze odpowiadanie na potrzeby naszych klientów. Planujemy stale rozwijać naszą działalność na rynkach Europy Zachodniej kontynuować budowanie długotrwałych, pozytywnych relacji z klientami. Nasz cel pozostaje niezmienny: być najlepszymi w branży pod względem jakości świadczonych usług.

Dziękujemy za rozmowę.
Dziękuję.

Tagi: Mariusz Ratyński Ratyński Design & Build projektowanie sklepów
Oceń artykuł:

Fot: Ratyński Design & Build Źródło: Ratyński Design & Build

Jakość, funkcjonalność i estetyka

Polityka Prywatności
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 17. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.