Różne oczekiwania klientów - jedna galeria handlowa. Jak stworzyć pożądany Customer Experience dla tak zróżnicowanej grupy odbiorców?

2023-06-12 | 08:00

Projektują niezwykłe doświadczenia zakupowe, kreują wyjątkowe koncepty i poddają transformacji całe obiekty handlowe, zawsze stawiając w centrum uwagi Customer Experience. Michał Górski, przedsiębiorca, architekt i CEO firmy Schwitzke Górski, z dumą opowiada o metodach pracy swojego zespołu, doradzającemu najbardziej rozpoznawalnym i dynamicznie rozwijającym się brandom w sektorze RETAIL, a także opisuje wymagania swoich partnerów biznesowych oraz strategie, dzięki wdrożeniu których firmie udaje się osiągać kolejne sukcesy.


Firma Schwitzke Górski projektuje obiekty handlowe, kreując wyjątkowe koncepty. Zrealizowaliście Państwo dotąd kilkaset projektów dla rozpoznawalnych brandów m.in. LPP, Medicine, Martes Sport, Media Expert, Rituals, Deichmann, DM i wielu innych. Jakie są kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania przestrzeni handlowych, aby zapewnić atrakcyjne i efektywne doświadczenie dla klientów?

Tajemnicą sukcesu Schwitzke Górski w kreowaniu wizerunku przestrzeni komercyjnych jest umiejętność słuchania potrzeb, zarówno inwestorów, jak umiejętność obserwacji i zrozumienia zmian w zachowaniach konsumentów. Te wykształcone przez lata i ciągle doskonalone kompetencje sprawiają, że z sukcesem realizujemy coraz większe wyzwania, których obecnie nie brakuje w branży nieruchomości komercyjnych. Aby odpowiedzieć na zadane pytanie należy zwrócić uwagę, jak na przestrzeni ostatnich lat dokonała się transformacja sposobu „konsumpcji” przestrzeni? Jak zmieniło się nasze podejście do domu, jako miejsca wypoczynku, ale i pracy? Jak zmieniły się nasze rytuały i rutyny codziennego życia?  Jeżeli popatrzymy z dystansem na te zmiany przed i po, jasne staje się, że modele i recepty sprzed zaledwie 2020 nie sprawdzą się w dalekiej perspektywie. Na nowo odkryliśmy wagę naszego sąsiedztwa dla jakości naszego życia. Obecnie, jako społeczeństwo redefiniujemy modele pracy i wykorzystania zasobów biurowych. Mocno stawiamy na wygodę i optymalizację. Kolejnym etapem będzie transformacja i redefinicja roli dużych obiektów handlowych i ich otoczenia. Jaką te obiekty mają pełnić rolę dla lokalnych społeczności w codziennych rytuałach i rutynach? Tutaj właśnie modelujemy różne scenariusze oraz projektujemy aktualne w trendach i potrzebach rozwiązania. Niezależnie od tego czy zajmujemy się projektowaniem sklepu jako przestrzeni będącej częścią obiektu handlowego, czy projektujemy całe obiekty - metodologia i cel są te same. Poprzez zrozumienie potrzeb grup konsumenckich jesteśmy w stanie dobrze odpowiedzieć na ich wymagania, inspirować ich, a często nawet przekroczyć ich oczekiwania. Tak więc pierwszym krokiem dla zapewnienia efektywnych doświadczeń jest zrozumienie grupy, dla której próbujemy je stworzyć, jednak jest to tylko i wyłącznie jedna płaszczyzna. Kolejną płaszczyzną jest zrozumienie celów biznesowych, stworzenie właściwego scenariusza i mechanizmów, które mają być realizowane w danej przestrzeni. To także zaplanowanie odpowiedniej technologii, wspierającej projektowane rozwiązania, czy zaszycie ich właśnie we wspomnianych rozwiązaniach projektowych. Nie zapominajmy także o zaplanowaniu odpowiedniej komunikacji, czyli narracji, która będzie wspierać realizowane cele.  Tych płaszczyzn jest kilkanaście, a w zależności od wyzwania, mogą mieć różne znaczenie. Będąc ostatnio na konferencji w Barcelonie zaciekawiło mnie nowe hasło “unified experience”. Myślę, że jest to dobre określenie obrazujące poziom złożoności zadań, którymi się zajmujemy, a które stoją przed właścicielami obiektów handlowych. Naszym celem jest zbliżenie się do ujednolicenia doświadczeń na wszystkich płaszczyznach, na których mamy styk z marką, czy miejscem. Bez dobrej strategii skuteczna implementacja jest dużym wyzwaniem.  

Jakie cele stawiają przed Państwa firmą partnerzy biznesowi? Na czym im zależy?

W naszych projektach najczęściej spotykamy się z sytuacją, w której marka po okresie zmian w zachowaniach klientów musi zdefiniować na nowo swoją pozycję na rynku. My również, śledząc na bieżąco zmiany rynkowe, dostrzegamy różnicę w sposobie konsumpcji przestrzeni komercyjnych, a także staramy się je zrozumieć i dostosować. Dziś pewne schematy, które funkcjonowały do tej pory są już całkowicie nieaktualne, nie mogą być dłużej utrzymywane. Nasi partnerzy poszukują nowości, świeżości, większego zaangażowania klientów, a jednocześnie podążania za trendami, które ciągle dynamicznie się zmieniają. Jako Schwitzke Górski szukamy balansu w tworzeniu nowego wizerunku marki, szczególnie zdając sobie sprawę, że każdy nasz projekt to wyjątkowe przedsięwzięcie zarówno dla nas, jak i dla naszych partnerów. Nasi klienci zazwyczaj potrzebują kompleksowego wsparcia, jednak wszystkie działania dobieramy w zależności od indywidualnych potrzeb, a także branży. Klienci chcą być częścią projektów, które wykraczają poza konwencjonalne podejście i przynoszą unikalne rezultaty, dlatego poszukują partnerów, którzy stawiają na innowacyjność oraz zdolność do tworzenia nowatorskich rozwiązań projektowych. Nie możemy zapomnieć o estetyce, funkcjonalności, zrównoważonym rozwoju czy elastyczności - cech, które zawsze odzwierciedlają się w projektach. Kluczem do sukcesu jest jednak otwartość na współpracę i zrozumienie potrzeb swoich partnerów i myślę, że tego najbardziej oczekują partnerzy biznesowi. Projektujemy nie tylko przestrzenie, ale przede wszystkim skutecznie sprzedające Customer Experience. Po latach współpracy z różnymi markami doskonale wiemy, jak zadbać o każdy element, jednocześnie tworząc wyjątkowe doświadczenia oraz budując rozpoznawalność brendów.

Czy istnieją jakieś innowacje lub nowe podejścia, które są szczególnie popularne lub wpływają na projektowanie sklepów? Czy któreś z nich mogą pomóc sklepom konkurować z e-commerce?  

Po pierwsze wiele marek przenika się pomiędzy kanałami, będąc obecnymi zarówno w e-com, jak i w kanałach fizycznych. Dotyczy to zarówno brandów jak i obiektów komercyjnych. Dziś priorytetem jest wykreowanie „unified experience” - właściwego doświadczenia dobranego do punktu styku konsumenta z nasza marką. Jeżeli skupimy się na przestrzeniach fizycznych, to w tych kanałach przewagę buduje przede wszystkim personalizacja i doświadczenie klienta. Kreując przestrzeń zawsze podkreślamy, że należy zrozumieć preferencje klientów i dostosować ofertę oraz układ sklepu do ich indywidualnych potrzeb. Przestrzenie powinny nie tylko sprzedawać produkty, ale także oferować atrakcyjne doświadczenia - to one mają moc przyciągania. Mogą to być miejsca, gdzie klienci przykładowo będą uczestniczyć w warsztatach, pokazach czy interaktywnych prezentacjach, co tworzy dodatkową wartość i zachęca do odwiedzenia sklepu. Do innowacji można także dołożyć popularną usługę "click and collect", która pozwala klientom zamawiać produkty online i odbierać je osobiście w sklepie. To połączenie e-commerce i tradycyjnych sklepów pozwala klientom cieszyć się wygodą zakupów online i jednocześnie otrzymać produkty natychmiast. Patrząc bardziej przyszłościowo spotykamy się coraz częściej - szczególnie za granicą - z interaktywnymi wirtualnymi prezentacjami. Na czym to polega? Sklepy wykorzystują wirtualną rzeczywistość (VR) i rozszerzoną rzeczywistość (AR), aby umożliwić klientom interakcję z produktami w wirtualnym środowisku. Dzięki temu mogą oni dokładniej przyjrzeć się produktom, przymierzyć ubrania w wirtualnym lustrze czy wizualizować, jak meble będą wyglądały w ich przestrzeni domowej. Te i inne innowacje pomagają sklepom stworzyć unikalne i atrakcyjne doświadczenia, które trudniej odtworzyć w e-commerce. Poprzez personalizację, interaktywność i wykorzystanie nowoczesnych technologii, sklepy mogą przyciągnąć klientów i zaoferować im coś więcej niż tylko możliwość zakupów online.

Jak wygląda Państwa praca na co dzień i w jaki sposób jest optymalizowana, aby przynosiła jak najlepsze rezultaty?

Działając już ponad 12 lat na rynku, nauczyliśmy się, że najlepiej pracuje się w atmosferze wsparcia oraz zrozumienia, co zawsze sprzyja nie tylko zadowoleniu pracowników, ale też przekłada się na sukcesy naszych projektów. W naszej firmie mamy konkretny podział obowiązków, poszczególne działy zarządzane są przez liderów, którzy prowadzą swój zespół w realizacji danego zadania, a także zapewniają terminowe osiąganie wyników. Co więcej, to skuteczna komunikacja wewnątrz zespołu - również z klientami - jest kluczowa dla dobrej finalizacji naszych działań. Wspieramy się na różnych etapach, konsultując swoje pomysły, aby w 100% mieć pewność, że zmierzamy w dobrym kierunku. W naszym biurze nie brakuje także technologii, która pomaga nam w codziennej pracy, w automatyzacji rutynowych zadań, czy przyspieszeniu procesów projektowych. Jednak najważniejsze jest ciągłe doskonalenie, dlatego stawiamy na udział w szkoleniach i rozwoju zawodowym naszych pracowników. Dodatkowo poprzez analizę procesów, identyfikację obszarów do usprawnienia i wprowadzania zmian wiemy, jak ulepszać naszą codzienną pracę, redukować zbędne koszty i zwiększać efektywność. Żeby to wszystko osiągnąć, korzystamy z pomocy specjalistów, którzy pomagają nam zidentyfikować nasze niedociągnięcia i pozwalają na osiągniecie kolejnych poziomów rozwoju. A proszę mi wierzyć, najcenniejszymi krytykami są nasi klienci. [śmiech] Bardzo ważna dla nas w firmie jest także kultura organizacyjna. Często klienci, którzy nas odwiedzają, zwracają uwagę na to w jak przyjaznej i twórczej atmosferze pracujemy. Wydaje mi się, że w tym obszarze jesteśmy wyjątkową organizacją. Nie lubimy egoizmów.

Wspieracie Państwo Klientów na wszystkich etapach współpracy - od określenia oczekiwań i strategii CX, przez koncepty kreatywne, projekty przebudów obiektów, projekty wykonawczy, aż po wsparcie na etapie wdrożeń. Który z tych etapów jest najbardziej wymagający?

Każdy etap jest równie wymagający, a jego złożoność i stopień realizacji wpływa na kolejny – to nieprzerwany ciąg zdarzeń, za które jako biuro projektowe odpowiadamy. Poruszę jednak pierwsze dwa, które zawsze wzbudzają najwięcej emocji. Określenie oczekiwań i strategii CX .- ten etap zazwyczaj określamy jako wymagający ze względu na potrzebę zgłębiania szczegółów konsumenckiego kontekstu i zapewnienie pełnego zrozumienia oczekiwań klienta. Zdecydowanie wymaga to z naszej strony intensywnych konsultacji, analizy rynku i trendów, identyfikacji celów biznesowych i ustalenia ostatecznej wizji projektu, który równocześnie będzie miał duży wpływ na postrzeganie marki przez klienta. W tym obszarze współpracujemy ze studiem consultingowo-badawczym Omnisense, które należy do naszej grupy komplementarnie uzupełniających się firm. Kolejnym etapem jest opracowanie unikalnych koncepcji kreatywnych, które spełniają oczekiwania klienta, jednocześnie biorąc pod uwagę aspekty techniczne i zrównoważony rozwój, co może być i jest wyzwaniem, ale także najbardziej wyczekiwanym momentem naszej pracy. To przede wszystkim tworzenie innowacyjnych, estetycznych i funkcjonalnych koncepcji projektowych, w których odzwierciedlamy nowy wizerunek marki. Wymaga to od nas kreatywności, eksploracji różnych rozwiązań, zrozumienia kontekstu miejsca oraz dostosowania się do budżetu i harmonogramu. Poza tymi złożonymi procesami realizujemy wiele projektów, które dotyczą skalowania wypracowanych rozwiązań. To zdecydowanie nasza mocna strona. Podchodzimy do tych zadań metodycznie, optymalizując i doskonaląc procesy. Jak na firmę o profilu kreatywnym, jesteśmy bardzo dobrze zorganizowanym przedsiębiorstwem. Dlatego od lat pracujemy z liderami rynku, po prostu „dowozimy” obietnice.  


 
Czy któryś ze zrealizowanych projektów zapadł Panu w pamięć szczególnie?  

Wszystkie projekty są dla nas wyjątkowe i z każdym wiążą się wspomnienia, szczególnie kiedy nawet kilka lat po realizacji wracamy do nich z uśmiechem. Myślę, że warto jednak przytoczyć kilka ulubionych anegdot. W trakcie pracy dla LPP nad stworzeniem wizerunku SINSAY mieliśmy spotkanie – obiad, w którym uczestniczyło kilku panów (już wtedy znacząco starszych od grupy docelowej), którzy byli odpowiedzialni za ten projekt. Każdy z nich miał wyrobioną oraz zdecydowaną opinie na temat tego, jak powinien wyglądać sklep dla 15-25. latek. Pracowaliśmy dla Emira Shardży – projektując dla niego centrum handlowe. Projekt był prowadzony przez same architektki. Podkreślę, że zarówno liderka w Krakowie, jak i Local Architect w Dubaju były Polkami. Niestety na spotkania prezentacyjne musieliśmy wysyłać mężczyzn, ponieważ w tej kulturze przyjmowanie opinii kobiet nie było akceptowalne. Natomiast my wiemy i zawsze przypominamy, kto wybudował ten projekt. Dla pewnej instytucji finansowej poproszono nas o przygotowanie w ramach postępowania przetargowego prezentacji. Odbyła się w wynajętej sali hotelu. Uczestniczyło w niej około 25 osób po stronie tej organizacji. W czasie godzinnej prezentacji niemal 100% uczestników nie nawiązało z nami kontaktu wzrokowego, cały czas pracując na swoich laptopach. Nie skomentowało przedstawionej propozycji. Nie zadano żadnych pytań. Do dziś wydaje mi się, że wspólnie grali w tę samą grę. Nie wiem kto wygrał. [śmiech] Reasumując, miałem okazje pracować i poznać wiele z osób, które znajdują się na szczytach rankingów w zakresie Naj – przedsiębiorców, Naj – bogatszych, ale też przyszłych liderów, z którymi dzielę się pasją tworzenia i podziwiam ich odwagę. Możliwość pracy z taką ilością osób to wielki przywilej naszej pracy. To także historie, które zawsze pozostają w pamięci oraz możliwości poszerzenia własnych horyzontów.

Podczas 15 Gali Annual CEE Retail Awards otrzymaliście Państwo nagrodę dla Najlepszej Firmy Architektonicznej Roku. Które aspekty Państwa pracy zostały docenione przede wszystkim?  

CEE Retail Awards było dla nas ważnym wydarzeniem szczególnie, że konkurs opierał się w głównej mierze o osiągnięcia w branży Retail, w której prężnie działamy. To był dla nas ogromny zaszczyt, kiedy zostaliśmy nagrodzeni przez jury statuetką Najlepszej Firmy Architektonicznej Roku, a także dało nam to dodatkową moc do działania. Cieszę się, że pasja z jaką wykonujemy naszą pracę została doceniona zarówno w polskim, jak i międzynarodowym środowisku. Myślę, że otrzymaliśmy nagrodę za całokształt naszej pracy - zarówno podejście do marek od strony badawczej customer experience, ale także wsparcie na różnych etapach realizacji, czy wdrożenia konceptów kreatywnych. Zostały docenione także nasze ostatnie koncepty min. dla Lantre – Autoryzowanego Resellera marki Apple, czy Banku Pekao S.A, które zrealizowaliśmy w roku poprzednim. To także zaangażowanie we współpracę z marką DM, Rituals, czy Sportano, gdzie wspólnie udało nam się otworzyć wyjątkowe miejsca,w których klienci mogą zrealizować zakupy na najwyższym poziomie obsługi. Nasze zadania staramy się wykonywać z najwyższą starannością, zaangażowaniem i przede wszystkim z myślą o kliencie, zawsze podchodząc do każdego tematu profesjonalnie. Każda nagroda jest zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy, za co serdecznie dziękujemy.

Na jakich projektach skupiacie aktualnie swoją uwagę? Z kim Schwitzke Górski współpracuje w 2023 roku?
 
Obecnie pracujemy nad nową koncepcją architektoniczną dla polskiej marki kosmetyków INGLOT. Będzie to rewolucja wizerunkowa marki, która pozwoli zbliżyć się do różnych grup klientek, zwłaszcza młodych, zaczynających swoją przygodę z makijażem. Ta rewolucja ma również na celu wzmocnienie relacji ze stałymi klientami, podkreślając istotę pielęgnacji i makijażu w każdym wieku.  Inglot to marka specjalizująca się w makijażu, który również uwzględniliśmy w koncepcie wnętrza „sklepu jak twarz”. Kolejnymi konceptem, który otworzy się w niedługim czasie będzie nowa odsłona wiodącego dealera metali szlachetnych i forex w Europie Północnej - firmy Tavex. Sieć jest postrzegana przez odbiorców marki jako partner finansowy, dlatego koncepcja będzie opierać się na wzbudzeniu jak największego poczucia zaufania wśród klientów, zwiększeniu komfortu transakcji i przejrzystości działania firmy. W naszym wydaniu zobaczymy także nowy koncept dla marki dziecięcej Mokida, koncept Favo deli&bistro nowej sieci spożywczej sektora premium, a także koncepty dla grupy VRG.

Która część Państwa pracy jest dziś najtrudniejsza i która przynosi najwięcej satysfakcji?

Najtrudniejszym momentem w naszej pracy jest w pewnym sensie oderwanie się od konceptu, nabranie dystansu, zrobienie kroku w tył - spojrzenie na projekt z innej perspektywy. Zawsze musimy mieć chwilę na zastanowienie, czy zmierzamy w dobrym kierunku, albo co powinniśmy zmienić, aby ulepszyć projekt?... Wszystkie elementy projektowe muszą ze sobą współgrać, a my jesteśmy za to odpowiedzialni. Natomiast najwięcej satysfakcji daje nam w pełni zrealizowana praca, koncept. Kiedy miesiące naszych działań stają się rzeczywistością, a włożona praca nabiera kształtu - myślę, że to zawsze w pewnym sensie spełnienie marzeń architekta. Oczywiście dodam do tego zadowolenie klienta, który w wprowadzonych zmianach, innowacjach dostrzega znaczące zwiększenie konwersji stałych klientów, a także pojawienie się nowych – to świadczy o sukcesie.  

Podkreślał Pan, iż w swojej pracy kładziecie nacisk w realizacji projektów na kreowanie unikalnych doświadczeń zakupowych. W jaki sposób można obecnie sprostać oczekiwaniom tak różnych grup odbiorców o tak bardzo zróżnicowanych preferencjach?

Aby sprostać oczekiwaniom różnych grup odbiorców o zróżnicowanych preferencjach, można zastosować kilka strategii. Po pierwsze segmentacja przestrzeni, czyli tworzenie różnorodnych stref i obszarów w sklepie, które odpowiadają różnym preferencjom i potrzebom klientów. Można stworzyć strefy dedykowane młodszym klientom, klientom poszukującym produktów luksusowych, klientom poszukującym produktów ekologicznych itp. To także personalizacja doświadczeń, czyli wykorzystanie technologii i danych klientów do personalizacji doświadczeń zakupowych. Na przykład oferowanie spersonalizowanych rekomendacji produktów, specjalnych ofert i zniżek, dostosowanie prezentacji produktów do indywidualnych preferencji klientów. Mogę przytoczyć także strategię budowania interaktywnych przestrzeni, dostosowania asortymentu. Natomiast istotą w budowaniu takiej strategii jest poznanie grupy odbiorców i ich potrzeb, po to, aby stworzyć miejsce, które zapadnie w pamięci i z przyjemnością będzie się do niego wracało.

Jak projektowanie przestrzeni handlowych może wpływać na zachowania zakupowe klientów? Czy istnieją pewne strategie projektowe, które mają na celu stymulowanie sprzedaży lub zwiększenie zaangażowania klientów?

Projektowanie przestrzeni handlowych może wpływać na zachowania zakupowe klientów poprzez odpowiednie układanie przestrzeni, atrakcyjną prezentację towarów, tworzenie stref doświadczeń, personalizację, wykorzystanie zmysłów i technologii – wszystko zależy jednak od grupy odbiorców, a także odpowiednio zbadanego procesu zakupowego, tym samym ostatecznej realizacji konceptu architektonicznego. Oczywiście, istnieją strategie projektowe, które zwiększają zaangażowanie, czy stymulują sprzedaż, co odnajdujemy min. w intuicyjnej nawigacji, wizualnej atrakcyjności, strefie relaksu i komfortu, personalizacji doświadczeń, tworzeniu punktów skupienia uwagi, a także wykorzystaniu technologii, jednak co zaznaczyłem wcześniej musimy pamiętać, że dobór strategii powinien opierać się na dokładniej analizie marki.  

Czy prowadzicie Państwo jakieś badania poprzedzające proces projektowy? Na co mogą liczyć Wasi potencjalni Klienci, którzy chcieliby otworzyć nowy punkt sprzedaży lub zaprezentować unikalny koncept stacjonarnego sklepu?

W skład grupy Schwitzke Górski wchodzi studio consultingowo- badawcze Omnisense, które od lat wspiera zdrowy rozwój marek oraz firm. Prowadząc proces badawczy zawsze stawiamy Klienta w centrum, bazując na zastanym modelu biznesowym danej marki, weryfikujemy poziom wpływu trendów na branżę, kategorię, marki – definiując dzięki temu w co warto inwestować, by mieć lojalnych Klientów i skutecznie zwiększać sprzedaż. Jak wspomniałem, nasi klienci mogą liczyć na szczegółową diagnozę zachowań, czy trendów konsumenckich, a także zyskać pełną wiedzę o kliencie, tym samym o swojej marce, dzięki czemu stworzony koncept architektoniczny, czy polityka sprzedażowa, a także pozyskanie nowych klientów ma pełne odzwierciedlenie w realnych potrzebach konsumenckich.

W projektowaniu przestrzeni komercyjnych z pewnością istotną rolę odgrywa aspekt ekologiczny, co zapewne ma związek z aktualnymi trendami i coraz większą troską o środowisko podyktowaną rosnącą świadomością konsumentów? W jaki sposób firma Schwitzke Górski odpowiada na potrzeby Klientów w tym aspekcie?

Ekologia jest dla nas i naszych klientów bardzo ważna, a także często odgrywa kluczową rolę w naszych projektach. Zawsze staramy się dobierać naturalne materiały, często wytwarzane w procesie recyklingu, co nie tylko zmniejsza koszty inwestycyjne, ale także wprowadza markę w wymiar zrównoważonego rozwoju. Staramy się także zaszczepić naturę, ekologię w naszych klientach, często proponując innowacyjne, ale także pozytywne dla środowiska rozwiązania architektoniczne. Przykładem jednego z naszych ekologicznych konceptów jest Bank Pekao S.A., który przewodził stworzonemu przez nas motywowi: "naturalny potencjał w najlepszej formie".  W projekcie zastosowaliśmy min. wykładzinę, która została częściowo wytworzona z tworzyw pochodzących właśnie z procesu przerobu surowców wtórnych, podobnie jak tkaniny obiciowe mebli miękkich. Zastosowaliśmy także materiały naturalne, takie jak sklejka w meblach wolnostojących, czy sufitowe panele akustyczne z wełny drzewnej, których przewagą jest zarówno jakość, jak i trwałość produktu. Był to projekt, w którym poszukiwaliśmy w elementach wyposażenia cech wydłużających przydatność mebli, a więc również niwelujących nadprodukcję przemysłu i związanych z nimi odpadów oraz kosztami inwestycyjnymi – za co zostaliśmy docenieni przez polską, jak i zagraniczną prasę.

W jaki sposób chcecie umacniać swoją pozycję w nadchodzących latach? Jakie rysują się perspektywy rozwoju Państwa branży oraz firmy?

Ilość wyzwań jest ogromna, a wynika to z dynamicznych zmian w sposobie konsumpcji, komunikacji, czy sposobie pracy (home-office) poprzez ciągły rozwój technologii. Dla nas te czynniki tylko napędzają potrzebę dostosowania się, czyli przyspieszają i skracają cykl, w którym konieczne jest wprowadzanie kolejnych innowacji. To powoduje, że o ilość pracy się nie martwię. Będziemy jeszcze długo potrzebni. I cieszę się ze będziemy wnosić wartość naszą pracą.

Dziękujemy za rozmowę.
Dziękuję również.


O FIRMIE: Projektujemy wyjątkowe doświadczenia. Kreujemy koncepty. Transformujemy obiekty handlowe. Od blisko dekady tworzymy wielokrotnie nagradzane projekty dla szeroko rozumianych sektorów RETAIL, HoReCa i Office. W centrum naszych działań stawiamy Customer Experience i w jego duchu planujemy przestrzenie nie tylko ergonomiczne i zgodne z trendami, ale przede wszystkim wzmacniające wyjątkowe doświadczenie marki i komunikujące jej wartości. Zrealizowaliśmy już ponad 200 projektów dla klientów takich jak LPP, Martes Sport, Media Expert, Media Markt, VOX, Makarun, ISTO, Nakielny, Awiteks, Bank Pekao SA, VIRGIN, Hollister, Action, Lagardere, Medicine, Wojas, Komfort, Superpharm, Sportano.

Tagi: aranżacja wnętrz Schwitzke Górski wywiad
Oceń artykuł:

Fot: Schwitzke Górski Źródło: Schwitzke Górski

Różne oczekiwania klientów - jedna galeria handlowa. Jak stworzyć pożądany Customer Experience dla tak zróżnicowanej grupy odbiorców?

Polityka Prywatności
  1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
  2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
  3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
  4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
  13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
  14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
  15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
  16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
  17. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.